PROGRAM / PROGRAMME

 

01 / 06

10.00 – Scena în aer liber Primărie: LITTLE IMPRO
11.00 – Scena în aer liber Primărie: JOCURI INTERACTIVE / ANIMAȚII COPII
16.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: SHOES
Teatrul Național Târgu Mureș (spectacol pentru copii)
18.00 – B-ul Carol I – Centrul Vechi: PARADA PĂPUȘILOR GIGANT


 

 

 

02 / 06

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția
10.00 – 11.00 – Scena în aer liber Primărie – CEI TREI PURCELUȘI – Teatrul Municipal Tony Bulandra Târgoviște
11.00 – Scena în aer liber Primărie – JOCURI INTERACTIVE / ANIMAȚII COPI
16.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PETER PAN – Teatrul Ciufulici Ploiești
18.00 – Scena în aer liber Primărie: TEATRUL MASCA BUCUREȘTI
19.00 – Scena în aer liber Primărie: CONCERT MUZICĂ TEATRU ȘI FILM – XVENTURE Orchestra & Friends (Liceul de Arte Bălașa Doamna, Târgoviște)
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ARLECCHINO, ARIANNA E IL MINOTAURO – Teatrul PANTAKIN, Italia (spectacol de Commedia dell”Arte)

 

 

 

03 / 06

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția
11.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: HANSEL ȘI GRETEL
Opera Națională Comică pentru Copii, București
16.00 – Scena în aer liber Primărie: ASOCIAȚIA PE PICIOROANGE  - spectacol pentru copii
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: SATIERYKON
Teatrul Tony Bulandra


 

 

 

04 / 06

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția
11.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra:
CUI I-E FRICĂ DE BAU-BAU? – Teatrul Țăndărică, București (spectacol pentru copii)
16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: YELLOW MAGPIES,  Scoția
17.00 – Parada modei modelelor lui Ion Barbu
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: CASA BERNARDEI ALBA,
Bekescsabai Jokai Szihaz,Ungaria
21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert: J’US Târgoviște


 

 

 

05 / 06

11.00 – Sala Mihai Popescu – ALBĂ CA ZĂPADA – Teatrul Tony Bulandra
15.00 – Foaier Teatrul Tony Bulandra: Vernisajul expoziției de fotografie semnată Ion BARBU Alice in WonderHand
16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: RULETA RUSEASCĂ, Teatrul de Artă București
17.00 – Foaierul Teatrului Tony Bulandra - Concert Filarmonica Muntenia
18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ADUNAREA PĂSĂRILOR – Teatrul Țăndărică, București (spectacol pentru toate vârstele)
20.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: YELLOW MAGPIES, Scoția


 

 

 

06 / 06

14.00 – Scena în aer liber Primărie: ARLECCHINO, ARIANNA E IL MINOTAURO
Teatrul PANTAKIN, Italia (spectacol de Commedia dell”Arte)
15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: DURERI FANTOMĂ, Teatrul de Artă București
17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra:
DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE? , Teatrul ACT, București
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ULTIMA ÎMBUCĂTURĂ DIN DRAGOSTE
Compania de Teatru-Dans MICROBIS, Sibiu
21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  WHITE MAHALA



 

 

 

07 / 06

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ROZMARIN sau MĂGHIRAN – Teatrul Tony Bulandra
20.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra:
O NOAPTE FURTUNOASĂ, Teatrul de Garaj și Curte AUĂLEU, Timișoara
21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  ANTRACT




 

 

 

08 / 06

10.00 – Sala Oglinzi: Conferință ALEXANDER HAUSVATER – CONTRADICȚII ȘI CONTRASTE în jocul actorilor de azi
15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: HABEMUS BEBE, Compania ART NO MORE, București
17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PINK CONFETI, Compania ETCH, Anglia
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: UNDEVA LA PALILULA, proiecție film
21.30 - Scena în aer liber Primărie: DRUM & FIRE, spectacol foc/animație



 

 

 

09 / 06

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia
15.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra BHARAT, BLIGHTY AND THE BARD
Royal Shakespeare Company, Anglia
17.00 – Foaier Teatru:  SHAKESPEARE WALLAH Proiecție film
19.00 – SALA STUDIO a Teatrului Tony Bulandra: SCAUNELE – Loknat Theatre Group, Iran
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PINK CONFETI – Compania ETCH, Anglia
21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Taraful de la Mârșa




 

 

 

10 / 06

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia
15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: Un Tranvai Numit Dorință
Teatrul UnTeatru, București
17.00 – Scena în aer liber Primărie:  L1, Ungaria – spectacol de dans contemporan
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: BALCANICELE  , Teatrul Tony Bulandra
21.30 – Scena în aer liber Primărie: YANN NAPIER, spectacol de stradă
21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  ANCA PÂRLEA BAND & CARMEN PICULEAȚĂ





 

 

 

11 / 06

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia
15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra
Dacă ăla e cu aia, aia a lui cu cine-o fi?, Teatrul 3/3, Brăila
17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra:
BHARAT, BLIGHTY AND THE BARD – Royal Shakespeare Company, Anglia
19.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra
NOCTAMBULĂ PRINTRE VERSURI – recital Ioana Crăciunescu, Franța
20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra
RADICALL – Compania ChangPa, Corea de Sud
22.00 – Scena în aer liber Primărie – Concert TAXI






 

 

 

12 / 06

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: TREI SURORI
Teatrul Maghiar din UKRAINA
20.00 – Curtea interioară a Teatrului Tony Bulandra: WLADIMIR PESANTEZ LATINO BAND (ECUADOR/CUBA/ROMÂNIA) – Party de închidere a festivalului